Меню
Кошик

Риби

На перший погляд, риби — це безпроблемний вид домашніх вихованців. Але, на жаль, не все так просто, як хотілося б. Акваріум - це водоймище в мініатюрі. І ваше завдання зробити так, щоб усі його елементи належним чином взаємодіяли між собою. А рибки - живі істоти, про які необхідно добре і правильно дбати, інакше вони помруть. Тому перед власниками рибок завжди є дві проблеми:

Чим годувати рибок.

Весь корм для риб сьогодні можна розділити на кілька видів.

  • Живий (мотиль, циклопи, черв'яки та інше) - містить максимальну кількість білка, необхідного для розвитку рибки. Проте, строк зберігання такого продукту дуже малий. Таким кормом рекомендують годувати мальків та рибок у період нересту.
  • Сухий - це той же висушений мотиль, черв'як та інші живі організми. Його дуже зручно зберігати і можна купити про запас. Але такий корм малокалорійний і вам доведеться підгодовувати своїх рибок вітамінами. До того ж такий вид корму дуже забруднює акваріум.
  • Рослинний - це живі чи сухі рослини. Такий корм містить багато клітковини, що позитивно впливає на розвиток рибок.
  • Заморожений - це той же живий корм, який перед годуванням риб необхідно заморозити.

Перед вибором корму обов'язково враховуйте вид ваших рибок. Інакше дуже легко помилитися з кормом, і ваші вихованці у кращому разі залишаться голодними.

Рибки. Зміст та догляд.

Не можна просто влити воду в куплений акваріум і запустити рибок. Спочатку необхідно визначитися з видом рибок, яких ви хочете. Прісноводні риби для акваріума бувають зграйними або одинаками, хижаками, і рослиноїдними, мирними та задиристими. Тому, якщо у вас у планах кілька видів рибок, дізнайтеся, чи зможуть вони разом ужитися в одному акваріумі та обов'язково – про умови їх утримання. Щоб уникнути конфліктних ситуацій, намагайтеся підбирати рибок, схожих за характером і розмірами. Також рекомендуємо дізнатися про максимальні розміри вибраних рибок, щоб у майбутньому у вас не виникло проблем, що виникають із вмістом дуже великих риб. Після цього можна вибирати акваріум.

Акваріум для рибок - це їхній будинок на все життя. Тому він має бути достатнього обсягу для тієї кількості риб, яку ви хочете туди запустити. При виборі акваріума потрібно буде ще визначитися з низкою властивостей - товщина, форма, призначення та ін. Тут все залежить від ваших бажань і потреб. У комплекті з акваріумом необхідно також придбати ще й низку спеціального обладнання. Сюди відносяться прилади для освітлення, різні фільтри для очищення води, компресори та помпи для насичення води в акваріумі киснем, обігрівачі для забезпечення необхідної для життя рибок температури, засоби для очищення самого акваріума, всілякі декорації, водорості.

Крім цього потрібно ще й дбати про здоров'я своїх рибок. Найчастіше причиною хвороби акваріумних риб є поганий стан води. Тому щоб попередити захворювання, необхідно дуже ретельно стежити за якістю води, своєчасно її змінювати і чистити акваріум, перевіряти рівень кисню.