Меню
Кошик

Птахи

Щоб ваш пернатий друг прожив довге та щасливе життя про нього потрібно дбати. І перше, про що варто подумати це харчування для вашого улюбленця. Корм для птахів поділяється на дві групи:

  • основна — це зерна або насіння (овес, просо, насіння льону, канарковий і т.д.);
  • додаткова — фрукти, овочі та різна зелень.

Щоб ваша пташка була здоровою, необхідно поєднувати обидва види цих кормів. Він буває у вигляді готової суміші або її можна приготувати самостійно з окремо придбаних інгредієнтів. Найкраще використовувати саме готові суміші. Вони містять усі необхідні елементи та вітаміни для правильного розвитку. І максимально наближені до того харчування, яке отримує птах у природі.

Корми можуть бути універсальними — підходять для всіх видів птахів, і спеціалізованими — містять набір усіх корисних речовин, необхідних для конкретного виду пернатих. Останній представлений харчуванням для дрібних, середніх та великих видів птахів.

Корм для папуг відрізняється від корму для декоративних птахів. Так, великі папуги ведуть спокійніший спосіб життя, ніж середні або маленькі, які дуже енергійні. І відповідно корм для них буде різним - першим необхідний малокалорійний для запобігання ожиріння, а другим - містить багато білків і вуглеводів. А деяким, крім перелічених видів кормів, потрібні комахи, а іноді й м'ясо.

При виборі корму обов'язково враховуйте вік вашої пташки, стан її здоров'я. Так існують корми для птахів у період линяння, годування пташенят, при випаданні оперення або навіть для поліпшення співочої якості. Догляд за птахом, незалежно від виду, не складний, головне, дотримуватися кількох правил. Перше – це правильний вибір клітини. Пташці має бути в ній зручно. А це означає, що клітина має бути відповідних розмірів, щоб можна було вільно пересуватися. Також у клітці, повинні бути різні аксесуари: годівниця і напувалка, жердинки, драбинки та гойдалки. Ще в клітці має бути будиночок для птахів — місце, де ваш вихованець може усамітнитися.

Птахи відрізняються норовливим характером. І саме тому клітина для папуги обов'язково має бути обладнана всілякими дзвіночками, підвісними дзеркалами та іншими іграшками для забезпечення дозвілля вашого вихованця. Чим більше ваша пташка рухатиметься, тим вона буде здоровішою і веселішою. Ще папуги люблять приминати водні процедури, тому рекомендуємо вам придбати спеціальний басейн або ванну. Все це займає достатньо місця в клітці і необхідно враховувати перед покупкою.

Ще потрібно обов'язково використовувати наповнювач. Так, ви уникнете неприємного аромату і вбережете пташку від хвороб. Пісок для птахів - найпоширеніший і найбюджетніший варіант наповнювача. А ще пташки люблять приймати пісочні ванни. Це корисно для здоров'я загалом вашого вихованця, так і за допомогою таких процедур пташка сточує пазурі та дзьоб. Ну, і в обов'язковому порядку необхідно регулярно міняти воду і відповідно мити напувалку та мисочку, де міститься корм. Запам'ятайте, чистота в клітці – це запорука здоров'я вашої пташки.